Přespolní běh

Přespolní běh – 2. 10. 2019, Jihlava

Žactvem nejméně oblíbený úvodní závod ze seriálu soutěží pořádaných AŠSK si pro letošní rok nechala ujít kategorie starších žáků z řad naší osmé a deváté třídy. K závodu tak přistoupila družstva šesťáků a sedmáků, která se rozhodla obstát v konkurenci dalších dvaceti škol z jihlavského okresu. Na druhý říjnový den připadlo, jako již tradičně, sychravé počasí, které se však borců neptá a nastolí vždy nejrozmanitější projevy, které barvitě popíše pouze zkušený meteorolog. Ke svým dvěma kilometrům s mírným převýšením nejprve nastoupili mladší chlapci a zejména díky výkonu benjamínka Tomáše Staňka, který svým taktickým během, kdy nejprve bleskově zaujal místo v čele závodu a poté již nedal nikomu šanci, aby doběhl s obrovským náskokem na prvním místě, se beranovským podařilo umístit na prozatím nejlepším celkovém šestém místě. Ani dívky se však mezi svými soupeřkami neztratily a jejich smělé vystoupení na jeden a půl kilometrové trati přetavily v deváté místo ve své kategorii. Našim závodníkům děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a blahopřejeme k jejich umístěním. Zároveň jim přejeme, aby jim běh a obecně pohyb dělal stále takovou radost jako doposud.