Noc s Andersenem

Noc s Andersenem

Podobně jako v mnoha knihovnách a školách po celé České republice, ožila naše škola v pátek 29. března večer díky Noci s Andersenem. Zúčatnilo se jí 30 žáků z prvního stupně a 10 šesťáků, kteří pro své mladší spolužáky pečlivě připravovali program. Protože se u nás ve škole konala tato akce poprvé, byla věnována nejznámějším pohádkám a osobnosti dánského pohádkáře H.CH.Andersena. Všichni účastníci si pohádky společně pročítali, a pak plnili různé zajímavé úkoly. Ve večerních hodinách následovala výprava do velkoberanovské knihovny, která je nově zrekonstruována. Zde žáky přivítala knihovnice paní Tomková, která jim pověděla mnoho zajímavého z historie knihovny. Nejmenší účastníci pak odešli s rodiči domů a  ostatní se vrátili do školy, aby prožili noc plnou dobrodružství. Nejdříve je totiž čekala stezka odvahy a následovala noční cesta za pokladem. Do spacáků se všichni zavrtali až kolem půlnoci a probudili se v sobotu kolem 7. hodiny ráno.
Celá akce se moc vydařila a doufáme, že děti mají na co vzpomínat.
Mgr.Iva Horsáková
Další fotografie: