Minifotbal

Okrskové kolo v minifotbalu – Jihlava, 10. října 2019
Dne 10. října se vybraní žáci z osmé a deváté třídy zúčastnili okrskového kola v minifotbalu v Jihlavě. Dvacet družstev se utkalo ve čtyřech skupinách systémem každý s každým o postup do finálové šestice. Naši hráči změřili své síly nejprve s borci ze ZŠ Nad plovárnou. Od začátku utkání beranovští diktovali tempo zápasu a soupeře nepouštěli do vážnějších šancí a dvě minuty po začátku utkání proměněná penalta naše hráče uklidnila natolik, že úvodní duel zvládli v poměru 3:1. Převaha beranovských reprezentantů byla cítit i proti batelovským soupeřům. Družstvo sestavené kolem kapitána Romana Motruka však nedokázalo tentokrát najít klid a chladnokrevnost do zakončení vypracovaných šancí, když z těchto pouze jedna skončila kapitulací batelovského brankáře, aniž by na ní soupeř do konce utkání odpověděl. Do dalšího zápasu naši hráči vstupovali s velkým respektem proti ZŠ Seifertova, což se odrazilo v herním projevu a následném vývoji zápasu. Soupeř nás velmi často dostával rychlými kombinacemi pod tlak a jen těžko jsme zastavovali rychlé protiútoky a odolávali agresivní hře často na hranici nedovolených zákroků. Duel se tak velmi rychle otočil v náš neprospěch v poměru 1:4. Pokud chtěli naši hráči pomýšlet na účast v baráži o finálové kolo, bylo jasné, že následné měření sil proti ZŠ Křížová nesmí skončit hůře než remízou. Soupeři se brána finále mohla otevřít pouze za předpokladu vítězství. Díky těmto pro obě mužstva svazujícím předpokladům se utkání odehrávalo v opatrném duchu. Obrany se snažily čistit prostor před svým brankářem a zamezit jakékoliv možnosti dát soupeři prostor k zakončení. Přesto se podařilo několik chybiček s gólovým vyústěním vyrobit, avšak naštěstí smírně na obou stranách a hráči se tak za konečné radosti beranovských rozešli smírně 1:1. O finále se tak mohli porvat s polenskými fotbalisty. Dalo by se očekávat, že divák bude svědkem vyrovnaného a opatrného utkání. Polenští však na svého soupeře zpoza humen vlétli a svými nápaditými akcemi tohoto přehrávali za postupného navyšování skóre až na konečných 5:1. Našim borcům tak pro letošek zůstává brána okresního finále zavřená. Za své výkony se však nemusí v žádném případě stydět. Mladý tým, kterému velel Roman Motruk, jednoznačně nejlepší hráč beranovských, hecíř a srdcař, předvedl velmi dobré výkony, které jsou příslibem do dalšího roku, kdy většina hráčů bude mít možnost opět změřit síly v okrskovém kole v minifotbalu starších žáků. Děkujeme všem hráčům za vzornou reprezentaci školy a přejeme jim, aby jim fotbal v budoucnu dělal stejnou radost jako doposud.