Hvězdárna a Vida centrum Brno

Ve čtvrtek 10. 10. žáci 8. a 9. ročníku navštívili hvězdárnu a vědecký park Vida v Brně. Exkurze začala v planetáriu, kde byl pro žáky připraven program zaměřený na orientaci na noční obloze a následně představení v digitáriu s názvem Planety: Cesta Sluneční soustavou. Program exkurze dále pokračoval návštěvou vědeckého parku Vida, ve kterém se nachází spousta interaktivních exponátů, díky kterým mohou žáci objevovat, jak funguje svět kolem nás. Expozice je rozdělena do několika tematických celků: Planeta, Civilizace, Člověk, Mikrosvět a na všechny exponáty si mohou žáci sáhnout a osobně vyzkoušet. Žáci si tak hrou osvojují vědomosti nové nebo upevňují ty, které již získali při výuce ve škole. Každý žák si dokázal ve vědeckém parku najít oblast, která ho bavila a tak všichni odjížděli z Brna spokojeni.