Planetárium a muzeum Havl. Brod

V pátek 27. 9. žáci 6. a 7. ročníku navštívili planetárium s přírodovědným centrem a muzeum Vysočiny v Havlíčkové Brodě. Exkurze začala v planetáriu, kde byl pro žáky připraven program zaměřený na orientaci na noční obloze a následně dva dokumenty, první o Slunci a druhý o planetách sluneční soustavy. Součástí přírodovědného centra je také 3D kino, ve kterém žáci shlédli naučný 3D film o dinosaurech. Program exkurze dále pokračoval návštěvou muzea Vysočiny, ve kterém se žáci rozdělili podle ročníků. Žáci 6. třídy si vyslechli přednášku o pravěkých lidech spojenou s ukázkami předmětů z vykopávek a žáci 7. tříd měli podobný pořad, ale se zaměřením na život ve středověku. Prostřednictvím uskutečněné exkurze si žáci rozšířili své schopnosti a vědomosti získané v naučných předmětech běžnou výukou ve škole.