Obhajoby absolventských prací

Ve dnech 17. – 19. června probíhaly v naší škole obhajoby absolventských prací žáků deváté třídy. V důstojném a klidném prostředí deváťáci prezentovali své příspěvky vybraných témat. Během tří dnů jsme se tak ocitli například na Divokém západě, Titanicu, v Prypjati, Thajsku, či Francouzské Indočíně. Kromě nových poznatků jsme se dozvěděli také něco o sobě. Zjistili jsme, jak si umíme stanovit cíl, rozvrhnout práci v čase, pracovat s trémou a nervozitou a improvizovat v případě, že ne vždy jde vše tak, jak jsme si naplánovali. Právě tyto dovednosti nejlépe odráží potřeby a výzvy dnešní doby. Bylo příjemné vidět, jak se žáci navzájem respektují, naslouchají si a dokážou se navzájem povzbudit zaslouženým potleskem a stejně tak vyjádřit a přijmout objektivní kritický názor.
Každoroční obhajoby jsou oslavou konce školního roku, důstojným zakončením působení žáků deváté třídy na základní škole a vždy budou pevnou součástí harmonogramu naší školy.