Samet ve škole

S radostí bychom vás chtěli informovat o našem chystaném celoškolním projektu k 35. výročí sametové revoluce v roce 1989. Tento významný historický milník si zaslouží naši pozornost a úctu, a proto jsme se rozhodli připravit projekt, který nejen připomene události této doby, ale také přiblíží jejich význam našim žákům.
Záměry projektu
Naším hlavním záměrem je vzdělávat a inspirovat žáky prostřednictvím různorodých aktivit, které jim umožní lépe pochopit historické souvislosti a důležitost sametové revoluce. Chceme, aby si uvědomili hodnoty svobody, demokracie a lidských práv, které byly v roce 1989 znovuobjeveny a které jsou základem naší současné společnosti.
Cíle projektu
  • Vzdělávání: Poskytnout žákům hlubší porozumění událostem a důsledkům sametové revoluce prostřednictvím zážitkových aktivit.
  • Zapojení komunity: Vytvořit prostor pro sdílení osobních příběhů a svědectví lidí, kteří sametovou revoluci zažili a tím posílit mezigenerační vztahy. Budeme rádi, když se mezi Vámi najdou pamětníci, ochotní spolupracovat na našem projektu.
  • Kreativita: Podpořit žáky v tvorbě vlastních projektů, které odrážejí jejich pohled na sametovou revoluci a její význam pro dnešní dobu.
  • Spolupráce: propojení nejmladších žáků školy se staršími, spolupráce 1. a 2. stupně
Význam projektu
Sametová revoluce je jedním z klíčových momentů naší historie, který přinesl zásadní změny v politickém a společenském uspořádání naší země. Připomínání těchto událostí je důležité nejen pro udržení historické paměti, ale také pro posílení hodnot, na kterých je naše společnost postavena. Věříme, že tento projekt přispěje k hlubšímu porozumění a ocenění těchto hodnot našimi žáky.
Děkujeme vám za vaši podporu a těšíme se na vaši účast na plánovaných akcích.