Pojedeme do Anglie

Studijně poznávací pobyt Anglie 2025

V letošním školním roce jsme se rozhodli uspořádat pro zájemce od 7. do 9. třídy cestu do Anglie a nabídnout žákům příležitost vyzkoušet si používání cizího jazyka v autentickém prostředí, poznat zemi, kde se anglicky mluví a ověřit si, jak svou samostatnost.
Žáci byli vyučujícími angličtiny informováni o tomto záměru a do poloviny října je potřeba se v případě vážného zájmu přihlásit.
Proto se obracíme na Vás, rodiče, s informacemi, které v tuto chvíli máme k dispozici.
Zájezd se uskuteční od 25. do 31. května 2025. Pojedeme autobusem přes Francii, kde strávíme první noc v malém ubytovacím zařízení a druhý den ráno se vydáme eurotunelem/trajektem do Anglie.
Místem pobytu bude přímořské město Worthing, kde budeme ubytováni v hostitelských rodinách, kde budou mít zajištěnu stravu.  Z Worthingu budeme podnikat výlety třeba do Porthmouth, hendonu nebo Windsoru.  Podíváme se samozřejmě do Londýna, jedno dopoledne a odpoledne budou děti ve škole, kde budou mít možnost rozvíjet svou angličtinu s rodilými mluvčími. Místa a přesný program ještě dotváříme ve spolupráci  s osvědčeným průvodcem panem Rudolfem Kadlecem.
Předpokládaná cena bude ještě upřesněna (podle dopravy) a bude se pohybovat v rozmezí 10 – 15 000,- Kč. K cestě do Anglie potřebují děti cestovní pas, který má minimálně půlroční platnost.
Pokud byste potřebovali další informace, obracejte se na paní zástupkyni Zdeňku Pavlíčkovou,  pověřenou přípravu zájezdu.