Krajské setkání žákovských parlamentů

Ve středu 5.června 2024 se naše skupina členů žákovského parlamentu ve složení Jiří Rychnovský a Daniel Staněk z 8. třídy, Jakub Pešek ze 7. třídy, Karolína Jonášová z 6.A a Peter Vitališ ze 4. třídy s koordinátorkou Blankou Vodovou vydala na Krajské setkání žákovských parlamentů z celé Vysočiny.
   Setkání probíhalo celé dopoledne v sále Krajského úřadu Kraje Vysočina, sešla se na něm téměř stovka žáků a dvacet dospělých koordinátorů. Naše setkání přišel pozdravit také hejtman Kraje Vysočina pan Vítězslav Schrek.
   V úvodu každá škola vyvěsila svůj plakát, pomocí kterého prezentovala nejúspěšnější akci v tomto školním roce. My jsme ostatní informovali o Bazárku, který vybrala většina našeho žákovského parlamentu.
   Současně jsme zjišťovali informace o akcích ostatních skupin, poslouchali jsme jejich náměty a nápady a také jsme se dozvídali, jak se parlament o celou akci postaral. Několik zajímavých námětů na příští školní rok jsme si vybrali (Den zeber, Soutěž v Kahoot, Volby a strany ve třídě…)
   V druhé části jsme se rozdělili podle témat do skupin. Během dvaceti minut jsme téma prodiskutovali, připravili prezentaci a pak sdělili ostatním, k čemu jsme došli. My jsme si vybrali téma Jak volit do žákovského parlamentu a Jak využívat okolí školy ve volném čase. Další témata byla Šikana ve třídě nebo Motivace žáků pro práci v parlamentu. celé dopoledne Všichni jsme se zúčastnili závěrečných prezentací.