Vybíjená

Ve středu 9. května se vybraní žáci 5. třídy zúčastnili okresního kola ve vybíjené v hale SK Jihlava. Turnaje se zúčastnilo celkem 14 družstev, která ve třech skupinách bojovala systémem každý s každým. Naši žáci byli nalosováni do skupiny C spolu se ZŠ Dušejov, ZŠ Batelov a ZŠ Nad Plovárnou. V úvodním střetnutí beranovští narazili na soupeře z Batelova, kterého po přesvědčivém výkonu bez problémů porazili a připsali si tak na své konto první tři body. V dalším utkání naše hráče prověřil protivník ze ZŠ Nad Plovárnou. Vyrovnaný zápas rozhodly zbytečné individuální chyby ze strany beranovských, kteří svému soupeři nakonec těsně podlehli. Po tomto duelu bylo již skoro jasné, že se finálová skupina obejde bez naší účasti. Poslední zápas ve skupině proti ZŠ Dušejov, který naši hráči opět zvládli tak zajistil alespoň účast v miniturnaji soupeřů na druhých místech, kde jsme již přemožitele jak v utkání proti ZŠ Rošického tak i proti ZŠ Polné nenašli. Celkové 4. místo je pro naše žáky však velmi cenným úspěchem a patří jim gratulace k umístění a poděkování za vzornou reprezentaci školy.