Vlak proti drogám

Ve čtvrtek 20. 6. navštívili žáci osmé a devátých tříd preventivní program zaměřený na drogovou závislost na jihlavském hlavním nádraží s názvem Vlak proti drogám. V původně obrněných vagonech, které byly speciálně upraveny, žáci postupně prošli čtyřmi kinosály a dalšími interaktivními místnostmi. Seznámili se zde se skutečným příběhem mladého člověka, který díky své zkušenosti s drogami a drogovou závislostí silně ovlivnil osudy mnoha lidí ze své blízkosti. Žáci si díky autentickému vybavení interiéru prošli vězením, vyšetřovací místností, či skromným příbytkem drogově závislých squatterů. Cílem tohoto projektu je zapůsobit na myšlení především mladší generace, aby se svým špatným rozhodnutím nedostali k přímému setkání s návykovými látkami. Pro žáky byl celý program dle jejich reakcí velmi silným emotivním zážitkem.