Stolní tenis

Třetí kolo Sportovní ligy škol patřilo okresnímu kolu ve stolním tenisu. Družstva žáků a žákyň šestých a sedmých tříd se sešla v pondělí 16. 10. v hale oddílu sportovního tenisu SK Jihlava pod autobusovým nádražím. Družstvo mladších žáků, které hrálo v sestavě Petr Horký, Pavel Skryja a Pavel Maslák nastoupilo ke třem kláním, ve kterých se ve většině případů rozhodovalo až v tiebreaku, jež bohužel ke smůle našich hráčů povětšinou rozhodl soupeř ve svůj prospěch a našim hráčům tak patřila až 4. příčka ve skupině. Naopak duo Nikola Součková a Petra Pešoutová našlo přemožitelky pouze v jednom případě a těsně jim tak unikl postup do finálové skupiny. O dva dny později patřila hala jejich spolužákům z osmých a devátých tříd, kdy se naopak vedlo lépe chlapcům, kteří ve složení Šimon Marousek, David Mátl, Lukáš Trnka a Vítek Ondra obsadili opět těsně nepostupové druhé místo ve skupině, kdy 3x odešli z bojů neporaženi a pouze v jednom případě se museli sklonit před uměním soupeře. Starší dívky ve složení Patricie Vrzalová a Simona Langová po nadějném začátku potvrzeném dvěma výhrami nakonec v dalších dvou duelech podlehli a skončili na čtvrtém místě ve skupině pouze o skóre za dalšími dvěma družstvy. Všem reprezentantům děkujeme za jejich výkony a gratulujeme k jejich umístění. Nyní čeká všechny sportovce turnajová přestávka. V listopadu jsou na programu turnaje ve florbalu.