Stolní tenis

Okresní kolo ve stolním tenisu – 14. a 16. října 2019

Třetí říjnový týden se sportovní liga škol stěhuje do areálu jihlavského klubu stolního tenisu. V pondělí 14. 10. odehráli svá utkání mladší žáci, kde měla naše škola zastoupení pouze v chlapecké kategorii, která své zápasy sehrála ve čtyřech skupinách systémem každý s každým. V tříčlenné skupině naši tenisté přemožitele v podobě hráčů z Luk nad Jihlavou a ZŠ Havlíčkova nenašli a v obou zápasech svého soupeře přehráli výsledkem 4:0. Suverénní jízda však hráčům do semifinále nevydržela, kde si své místo ve finále zajistila poměrem 4:1 ZŠ Demlova. Beranovští se tak museli porvat o 3. místo s konkurenty z Kamenice. Ve vyrovnaném souboji si však medailovou pozici nenechali vzít a zvítězili 4:2.
O dva dny později patřila tenisová herna starším žákům a žákyním a oproti mladším kolegům měli beranovští zastoupení i v dívčí kategorii. Chlapci ve své skupině nejprve narazili na protihráče ze ZŠ Křížová a jasným výsledkem 4:0 si získali první body do tabulky. Střetnutí se ZŠ Kollárova a ZŠ Polná již neskončilo z pohledu našich hráčů příznivě a po prohrách 1:4 a 0:4 jim náleží konečné 9. – 12. místo ze 14 zúčastněných týmů. Jejich stejně staré kolegyně si ve skupině poradily se všemi nástrahami, které jim soupeřky ze ZŠ Seifertova, ZŠ Kollárova a ZŠ Havlíčkova připravily a po shodných výhrách 3:0 si zajistily účast ve finálové skupině. Finálovou skupinu jasně ovládly hráčky z Brtnice, které těsně poměrem 3:2 zvítězily právě nad beranovskými hráčkami a poté jasně porazily protivnice z Kamenice. Konečnou druhou příčku si pak naše tenistky zajistily vítězstvím 3:1 v duelu proti Kamenici. Všem našim reprezentantům děkujeme za důstojnou reprezentaci, předvedené výkony a gratulujeme k jejich úspěchům.