Okresní kolo ve florbalu starších žáků

V úterý 28. 11. se vybraní žáci z osmých a deváté třídy zúčastnili okresního kola starších žáků ve florbalu. Svá utkání ve skupině postupně sehráli na ZŠ Kollárova. Dobrý los a celková připravenost družstva vyústily po vítězném tažení ve skupině v účast ve finálové „čtyřce“ na ZŠ Demlova a ZŠ Březinova. Po hladkém průběhu v základní skupině, kdy si naši hráči se soupeři poměrně hladce bez větších problémů vždy poradili, bylo nutné se znovu zkoncentrovat na úplně jiný turnaj. Na naše hráče totiž čekali soupeři ze ZŠ Demlova, ZŠ Seifertova a ZŠ Březinova. Úvodní finálové dějství proti ZŠ Demlova bylo velkou lekcí. Soupeř byl herně o třídu lepší a zaslouženě zvítězil 10:1. Podobný průběh mělo utkání proti ZŠ Seifertova, ve kterém jsme podlehli 8:2. V utkání proti ZŠ Březinova jsme si mohli vítězstvím zajistit celkové třetí místo. A snad i díky tomu naši hráči začali předvádět úplně jiný florbal než v předchozích finálových duelech.  Naopak hned v úvodu tohoto důležitého zápasu šli do vedení. Soupeř však velmi rychle srovnal a dokonce v krátkém časovém sledu zvýšil na 3:1, na což beranovští dvěma brankami opět odpověděli. Více branek již diváci ze ZŠ Březinova neviděli a tak se soupeři rozešli smírně 3:3. Pro beranovské tento výsledek znamenal konečné 4. místo. Hráčům patří velké poděkování za bezchybný výkon v základní skupině a velmi bojovný a nebojácný výkon ve finálových střetnutích, kdy nevypustili žádnou pasáž v zápasech, které se pro ně vyvíjely velmi nepříznivě.