Okresní kolo ve florbalu mladších žáků

Listopad již tradičně patří ve sportovní lize škol turnajům ve florbalu. V úterý 22. 11. se ve vybraných tělocvičnách jihlavských škol uskutečnilo okresní kolo mladších žáků. Naši hráči ze šesté třídy se utkali tělocvičně ZŠ Demlova s celky ze ZŠ Havlíčkova, ZŠ Křížova, ZŠ Rošického a domácími ze ZŠ Demlova. V prvním utkání jsme narazili na houževnatého soupeře ze ZŠ Havlíčkova, se kterým jsme dlouho drželi krok, a výsledek 1:1 po poločase sliboval naději na bodový zisk. I přes vytvořené šance se našim hráčům nepodařilo obrátit skóre v náš prospěch na rozdíl od soupeře, který byl produktivnější a trestal sebemenší zaváhání a právem zvítězil 3:1. V dalším zápase si beranovští spravili chuť a v zápase, ve kterém jasně dominovali, dokázali zvítězit se ZŠ Křížova v poměru 5:1. Následující střetnutí proti ZŠ Rošického bylo pro naše mladíky velkou zkušeností. Hráči ze ZŠ Rošického od počátku diktovali tempo a beranovské do útočných akcí příliš nepouštěli. Zápas skončil jednoznačným výsledkem 11:0 v náš neprospěch. V duelu proti domácí ZŠ Demlova byli naši hráči soupeři důstojnějším protivníkem než v předchozím klání. Opět se však museli před protihráči sklonit poměrem 1:7. I přes nepříznivé výsledky zápasů si naši hráči turnaj užili a za jejich bojovný výkon jim patří poděkování za důstojnou reprezentaci školy.