Okresní kolo v basketbalu

V pátek 17. 2. se vybraní žáci šesté a sedmých tříd zúčastnili okresního kola v basketbalu v hale v Rošického ulici. Ve skupině systémem každý s každým se postupně utkali s hráči ze ZŠ Rošického, ZŠ Demlova, ZŠ Nad Plovánou a ZŠ Kollárova. V úvodním zápase naši žáci narazili na favorizovaného soupeře a budoucího finalistu ze ZŠ Rošického. Po celý zápas soupeř jasně dominoval ve všech herních činnostech a i přes výraznou herní převahu naši chlapci dokázali díky bojovnému výkonu a pohledným akcím v protiútocích vstřelit dva koše. V konečném součtu pak Beranovští podlehli 4:28. Opačný průběh mělo střetnutí našich hráčů s žáky ze ZŠ Demlova, ve kterém naši žáci určovali tempo a soupeře jasně přehrávali. I přes spoustu šancí však naše hráče zradila koncovka a skóre 4:4 po vypršení základní hrací doby si vynutilo dvojnásobné dvouminutové prodloužení, ve kterém jsme se opět střelecky trápili. V závěru druhého nastavení si Beranovští díky povedené akci zajistili zasloužené vítězství v poměru 6:4. Třetí duel proti ZŠ Nad Plovárnou byl velmi vyrovnaný a z pohledu diváka velmi atraktivní, neboť více než na obranné činnosti se hráči soustředili na útok. Naši hráči však opět nenašli potřebný klid v koncovce a tak se soupeř mohl radovat z vítězství 10:4. Závěrečné střetnutí proti ZŠ Kollárova se nesl v podobném duchu. Pohledné kombinační akce na obou stranách zvládal střelecky opět lépe soupeř, jenž dotáhl zápas do vítězného konce v poměru 4:8.  Naši žáci tak obsadili konečné 4. místo ve skupině. Turnaj byl pro mnohé z našich hráčů velkou zkušeností a motivací do tréninku v rámci školního zájmového útvaru. Všem hráčům děkujeme za důstojnou reprezentaci školy.