Lyžák 2019

Lyžařský výcvikový kurz

Ve dnech 9. – 16. února se žáci sedmé a devátých tříd zúčastnili lyžařského výcvikového kurzu v Janských Lázních. Společně se žáky ze ZŠ Havlíčkova a ZŠ Větrný Jeníkov absolvovali pětidenní lyžařský výcvik, který byl pro některé vůbec prvním setkáním s lyžováním, pro jiné možnost pro zdokonalení lyžařských dovedností se zaměřením na smýkaný oblouk. Čas mimo sjezdovku mladí lyžaři trávili hrátkami na sněhu, plněním vědomostních a tvůrčích úkolů v rámci družstev. Veškeré úkoly pak byly v závěru kurzu bodově ohodnoceny a vzniklo konečné pořadí pro celkové vyhodnocení vědomostních soutěží. Děti byly každý den na sjezdovce natáčeny a jejich výkony pak hodnoceny všemi přítomnými lyžařskými guru. Dle reakcí se dětem lyžařský kurz líbil i s ohledem na podmínky ubytování, kdy všechny tři školy měly své zázemí v jiném působišti.