Florbal

Dne 10. listopadu se vybraní žáci 3. – 5. třídy zúčastnili okresního kola ve florbalu Čeps cup. Naši hráči se ve skupině systémem každý s každým postupně utkali s týmy ze ZŠ Březinova, ZŠ Zhoř a ZŠ Demlova. Jednotlivá utkání byla velmi vyrovnaná a tak našim hráčům stačila výhra 4:3 nad ZŠ Březinova a dvě remízy se ZŠ Zhoř 1:1 a ZŠ Demlova 3:3 k prvnímu místu ve skupině a postupu do následného play-off, které nabídlo mimořádně napínavý duel mezi ZŠ Velký Beranov a ZŠ Luka nad Jihlavou. Od počátku zápasu beranovští diktovali tempo a vytvářeli si jasné gólové příležitosti, jimž však chyběla přesnost v zakončení. Naopak díky dvěma individuálním chybám jsme soupeři darovali dvě branky. Obdržené branky však beranovské na kolena nesrazily. Pokračovali ve svých útočných snahách, avšak skóre na výsledkové tabuli i nadále ukazovalo na dvoubrankový náskok soupeře. Tři minuty před koncem byla situace již kritická a pro mnohé přihlížející i bezvýchodná. Beranovští však zbraně nesložili a v závěrečném tlaku dokázali vyrovnat a osm vteřin před koncem vstřelit rozdílovou branku. Díky infarktovému závěru v postupovém utkání si naši hráči zajistili postup do krajského finále. Děkujeme našim žákům za úspěšnou reprezentaci školy a gratulujeme k jejich výkonům!