Dětský den a charitativní běh

V sobotu 3. června 2017 se, v rámci dětského dne, který pořádalo místní Sdružení dobrovolných hasičů u rybníka Nutlíz, uskutečnil 1.charitativní běh. Hasiči měli připraven program pro malé děti, které si na stanovištích mohly vyzkoušet svou zručnost. Součástí odpoledne byla i ukázka hašení oleje. Dospělí se zase mohli občerstvit ve skvěle připraveném zázemí SDH.
Počasí bylo perfektní, možná až příliš horko, ale ani to neodradilo 188 dobroběžců, kteří se vydali na trať dlouhou 2 nebo 4 km od rybníka až do Jeclova. Přece jen to nebyl žádný závod, ale charitativní běh, proto mohli účastníci trať nejen uběhnout, ale i projít nebo projet na kole. I z tohoto důvodu byly mezi účastníky všechny věkové kategorie - od miminek v kočárku, kteří trať prospaly, po babičky s vnoučaty. Jen pro zajímavost, Tomáš Hažmuka ze 4.třídy a Tomáš Smejkal z 5.třídy s velkým elánem a chutí uběhli 16 km.
A protože horko bylo opravdu velké, byly pro účastníky na trati připraveny i 2 občerstvovací stanice, kde se nabízela voda a ovoce. V cíli na každého účastníka čekala perníková medaile, kterou upekli a nazdobili žáci 9.třídy. Každý dobroběžec dostal na závěr i něco sladkého, za což můžeme poděkovat vyučujícím z naší školy a jejich rodinným příslušníkům. Velmi příjemným osvěžením bylo ovoce od firmy Bovys, která nám jako sponzorský dar darovala jablka, banány a meruňky.
Zcela netradičně se neplatilo startovné, ale cílovné. Podle toho, jak dlouhou trať účastníci zdolali, tolik přispěli na konto Dětského oddělení Nemocnice Jihlava, jejíž zástupkyně MUDr. Bohdana Čarková se našeho běhu zúčastnila také. Díky hojné účasti se podařilo vybrat neuvěřitelných 18 090 Kč, které budou použity na dovybavení pokoje pro maminky s nejmenšími dětmi. Peníze budou předány přímo v nemocnici zástupci školy a žáky, kteří se aktivně podíleli na přípravě celé akce.
Ještě jednou bych chtěla poděkovat skvělé spolupráci s místními hasiči, vyučujícím naší základní školy a firmě Bovys za sponzorský dar.
            Za organizační tým Ivana Pejčochová