Dětský den

V pátek 31. 5. jsme oslavili dětský den. Každoročně pro děti připravujeme program, který zpestří každodenní výuku. Letos jsme vyměnili známé prostředí areálu školy za sportovní stadion Na Stoupách v Jihlavě a nabídli dětem možnost vyzkoušet si upravený atletický desetiboj. Žáci si tak po třídách prošli deset modifikovaných atletických disciplín mužského víceboje. Vrchníci z řad deváťáků závodníkům postupně předvedli a vysvětlili pravidla na jednotlivých stanovištích před samotnými výkony, jejichž hodnoty spolu s přidělenými body pak zapisovali s pomocí třídních učitelů do výsledkových listin. Na konci soutěžního dne byly body sečteny a z každé třídy odměněny tři nejlepší žákyně a tři nejlepší žáci. Medailové radosti doplnily přivezené nanuky a pamětní placky, které každému z účastníků připomenou sportovní zápolení během desetiboje. Z reakcí dětí bylo možné rozeznat radost z aktivně prožitého dopoledne. Všem, kteří se na přípravě akce podíleli, děkujeme a našim žákům gratulujeme k jejich výkonům.