Silák roku 2018 z beranovské školy!

Silák roku 2018

Obrovského úspěchu dosáhli naši žáci dne 28. března v soutěži „Silák roku“, pořádanou Městskou policií v Jihlavě. Celkem se do soutěže přihlásilo 14 jihlavských škol a ZŠ Velký Beranov. Stejně jako i v předchozích ročnících jsme obsadili všechny kategorie žáků šestých až devátých tříd, kde především v chlapecké kategorii nejstarších jsme měli dvě želízka v ohni. Duo Michal Skotar a Šimon Marousek se celý rok na měření sil nejlepších siláků systematicky připravovali a tak nejen jejich soupeři, ale i spolužáci z druhého stupně bedlivě sledovali jejich výkony. Vstup do soutěže již tradičně volným výběrem závodníků většinou zajistily shyby. Oba borci se svého řemesla zhostili velmi statečně a svými výkony 25 shybů Michal Skotar a 20 shybů Šimon Marousek si zajistili vedení hned v úvodní části soutěže. Chlapci poté dali přednost skoku dalekému z místa, který zaručil dostatečné zotavení pro další těžkou disciplínu, kterou jsou kliky na jednu minutu, kde si opět svými výkony zjednali před soupeři dostatečný respekt. Následný hod medicinbalem a výkon v opakovaném sed-lehu již pouze utvrdil jejich pozice na prvním a druhém místě v nejsledovanější kategorii. Michal Skotar se nakonec stal i celkovým vítězem. Šimon Marousek pak bral celkové čtvrté místo. Nikterak se však neztratili ani naši další závodníci, kteří se většinou umístili na velmi pěkných místech ve svých kategoriích. Všem závodníkům blahopřejeme k jejich výkonům a vítězům k jejich umístění.

Výsledky našich závodníků:

Natálie Šlesárová – 17. místo, Kateřina Cejnková – 21. místo, Roman Svoboda – 8. místo, Petr Horký – 19. místo
Jana Langová – 10. místo, Tamara Musilová – 22. místo, Ondřej Šimek – 21. místo, David Nevosad – 26. místo
Patricie Vrzalová – 10. místo, Simona Langová – 16. místo, Dominik Hegner – 8. místo, Tomáš Bruna – 15. místo
Barbora Zolmanová – 14. místo, Karolína Neumannová – 17. místo, Michal Skotar – 1. místo, Šimon Marousek – 2. místo

Celkově: Michal Skotar – 1. místo, Šimon Marousek – 4. místo