Čarodějný týden ve školní družině

Před týdnem proběhl ve školní družině projekt s názvem Čarodějný týden.
V pondělí jsme tvořili čarodějnice z papíru, vyráběli čarodějné masky a venku míchali bylinky..
V úterý jsme obsadili školní kuchyňku a z perníkového těsta vytvářeli různé čarodějné propriety - prsty nešťastníků, pavučiny, oči vypadlé z důlků, pavouky,.... Čekání před troubou bylo napínavější, než jakýkoliv program v televizi. Jen málokteré dítko doneslo svoje výtvory domů, většina dětí je s chutí snědla rovnou v kuchyňce.
Ve středu jsme před školou plnili různé úkoly. Rozděleni do skupin jsme prolétávali čarodějnou dráhou, házeli pařátkem do černé díry, plnili křížovky, luštili kvízy, skládali slova, sbírali jedovaté byliny,... Každá skupinka poté obdržela jednu ingredienci do čarodějného lektvaru.
Ten jsme připravovali ve čtvrtek, oblečeni do čarodějných oblečků (jak se na správné čarodějnice a čarodějníky sluší). Letošní lektvar byl prý obzvláště výtečný, a tak doufám, že všem zajistí krásu, mládí a svěžest. Na mne se bohužel nedostalo...:-) Já totiž obsluhovala čarodějnou krabičku. To si děti zkoušely svoji odvahu, postřeh a představivost...
Pátek lze pojmenovat jako čarodějné dozvuky, kdy jsme dokončovali vše, co se v týdnu nestihlo.

zde je odkaz na fotečky:

Ing. Romana Staňková