Čarodějný týden v ŠD

V týdnu od 24.4. probíhal v družině ČARODĚJNÝ TÝDEN.
V pondělí jsme vyráběli čarodějné klobouky, netopýry a pavouky a jiné čarodějné propriety. Ty jsme použili jako doplněk ke kostýmům na čtvrteční rej.

V úterý jsme dělali "hokusy pokusy"  - sopku (aneb hrnečku vař) a čarodějův hněv. Pokusy se velmi povedly a barevná soptící kaše i tmavý "hněv" upoutal všechny děti. Druhým bodem dne byl "Kouzelný kotel čarodějky Plevelnice". V kotlíku, do kterého nikdo neviděl, jsme ukryli spoustu přírodnin (šišky, kůra stromů, kamínky, kukuřice, ulity, škeble,...). Odvážné děti zkoušely svůj postřeh a odhad a tipovaly, co tam je. U větších dětí jsme toto pátrání doprovázely slovy: "Pozor na toho pavouka! Ať neprobudíš hada! Máš všechny prsty?...."

Ve středu jsme si nádherně zazpívali písničky o čarodějích a čarodějnicích (pochvala paní učitelce Morkusové) a probíhala "Čarodějná dráha Elvíry" se spoustou úkolů. Bohužel nám počasí nepřálo, takže jsme všechno musely situovat uvnitř školy a tudíž i změnit některé disciplíny. Děti skládaly čarodějné puzzle, navštívily stánek babky kořenářky, vyučily se ve škole házení pavoukem skrze pavučinu, skládaly čarodějné zaříkávadla,... Na každém stanovišti obdržely ingredienci do čarodějného lektvaru (př. žížalí střeva, netopýří trus, krysí ocásky, kuličku brouka, žabí bříška, sliny vzteklého psa,...).

Elixír jsme si uvařili ve čtvrtek. Elixír životní síly byl výtečný. Všechny přítomné čarodějnice a čaroděje tak omladil, že je v neděli nikdo neupálil!

více foteček zde: